HİÇBİR TÜRE YABANCI KALMAZ!

2017’nin En İyileri Belli Oldu!!

Merhaba! Uzun zamandır beklediğiniz “2017’nin En İyileri” anket sonuçlarını açıklıyoruz! Yabancı Yayınları web sitesi üzerinden gerçekleştirdiğimiz ankette 2017’nin En İyi’lerini birlikte belirledik. Yıl boyunca yoğun bir tempoda sizler için kitaplarımızı hazırladık. Çevirilerimiz ve kapaklarımızla sizlere ulaştık. Gerilim kitaplarımızla korktuk, romantik kitaplarımızla ağladık ve sonunda 2017’yi bitirdik. Şimdi sıra anketimizi açıklamaya geldi. 7072 okurumuz bir ay boyunca kitaplarımızı oyladılar. 12 başlık içerisinde oluşturduğumuz anketimizde bakalım hangi kitabımız kaç oy aldı?

İlk kategorimiz 2017’nin En Beğenilen Kitabı. Farklı türlerin en iyilerinin yer aldığı oylamamızda birinci gelen kitabımız şaşırtmadı. 1674 oy ile Warcross diğer kitaplarımızı geride bıraktı. İkinci kitabımız Anna ve Fransız Öpücüğü, üçüncü kitabımız ise Kadın Savaşçılar oldu.

 1.  
 2.  anna-ve-fansiz-opucugu-anket
 3.  kadin-savascilar-anket

2017’nin En Beğenilen Romantik Kitabı’nı seçerken zorlanmamak elde değildi. Kış Nefesi, Patron, Anna ve Fransız Öpücüğü, Başmeleğin Kılıcı, Aşk ve Dondurma.. Hepsi birbirinden iyiydi biliyoruz ama bu oylamamızın birincisi ise Anna ve Fransız Öpücüğü oldu. İkincisi Aşk ve Dondurma, üçüncüsü ise Başmeleğin Kılıcı.

 1.  anna-ve-fansiz-opucugu-anket
 2.  ask-ve-dondurma-anket
 3.  basmelegin-kilici-anket

Bilimkurgu kitaplarımızın yer aldığı 2017’nin En İyi Bilimkurgu Kitabı kategorisinde ise beş güçlü kitabımız yer aldı. Kategori sonucuna göre 2017’nin En İyi Bilimkurgu Kitabı: Warcross! İkinci sırada Çünkü Biz Karıncayız ve üçüncü sırada ise Son ve Ötesi yer alıyor.

 1.  
 2.  cunku-biz-karincayiz-anket
 3.  son-ve-otesi-anket

Güç ve Tutku! 2017’nin En İyi Fantastik kitaplarında kendini gösterdi ve Yıldızlara Sarılı Kraliçe’yi birinci sıraya yükseltti. Locus Ödüllü Gölgebükücü ikinci, British Book Awards, Yılın Çocuk Kitabı Ödülü alan Mürekkep ve Yıldızların Kızı üçüncü sırada yer aldı.

 1.  yildizlara-sarili-kralice-anket
 2.  golgebukucu-anket
 3.  murekkep-veyildizlarin-kizi-anket

Polisiye-Gerilim-Korku kitaplarımız arasından bizim için beş kitap seçmek nasıl zorsa eminiz sizin için de seçim yapmak o kadar zordur. Yavaş yavaş gerilim artarken Bu Bizim Hikâyemiz oylamamızda birinci oldu. Roanoke Kızları ve Gece Avı onu takip edenlerden.

 1.  bu-bizim-hikayemiz-anket
 2.  roanoke-kizlari-anket
 3.  gece-avi-anket

Yıl boyunca birçok kitabı konuştuk birçok kitabı anlattık, birçok kitabı delice okumak istedik ama 2017’nin En Çok Konuşulan ve Merakla Beklenen kitabı Warcross oldu. En çok sorulan ikinci kitabı Son ve Ötesi üçüncü kitap ise Anna ve Fransız Öpücüğü oldu.

 1.  
 2.  son-ve-otesi-anket
 3.  anna-ve-fansiz-opucugu-anket

Tüm kitaplarımızda özenle çalıştığımız kapaklarımızı ankete koymadan geçemedik. Âşık olduğunuz kitap kapaklarımızın birincisi Warcross, ikincisi muhteşem karton kapağı ile Son ve Ötesi, üçüncüsü ise Gökyüzüne Tutunurken oldu.

 1.  
 2.  son-ve-otesi-anket
 3.  gokyuzune-tutunurken-anket

Serilerimizin devamını dört gözle beklediniz. Sayfaları bir bir çevirirken serinin devamı için meraklandınız. Peki 2017’nin En Sevilen Serisi hangisi oldu? Hemen cevaba geçelim. Romantizmi doruklarına kadar yaşadığımız Anna – Lola – Isla serimiz birinci oldu. Oylamaya göre Cadı Avcısı ikinci, Gözlerindeki Canavar serisi üçüncü sırada yerini aldı.

 1.  anna-lola-isla-anket
 2.  cadi-avcisi-ucleme-anket
 3.  gozlerindeki-canavar-serisi-anket

Birbirinden güçlü gençlik kitaplarımızın yer aldığı 2017’nin En İyi Gençlik Kitabı kategorimizde birinci Anna ve Fransız Öpücüğü, ikinci Bu Bizim Hikâyemiz, üçüncü Kusursuzlar oldu.

 1.  anna-ve-fansiz-opucugu-anket
 2.  bu-bizim-hikayemiz-anket
 3.  kusursuzlar-anket

Hem çocukların ilgisini çeken hem de yetişkinlerin okuyarak çocukluklarına döndüğü kitaplarımızın yer aldığı En İyi Çocuk Kitabı kategorisinde ilk sırayı Serafina ve Siyah Pelerin, ikinci sırayı Hayalperest, üçüncü sırayı Ters Yüz Şatosu aldı.

 1.  serafina-ve-yildizlarin-kizi-anket
 2.  hayalperest-anket
 3.  ters-yuz-satosu-anket

Geldik 2017’nin En İyi Kadın Karakteri’ne. Kadın karakterlerimizle hikâye boyunca yan yana ilerlediniz. Tüm cesareti ile En İyi Kadın Karakteri’ni Emika Chen olarak seçtiniz. Emika, Warcross’ta cesareti ve seçimleriyle hepimizi etkiledi. İkinci olan Anna Oliphant’la Anna ve Fransız Öpücüğü’nde beraber sevindik, beraber Paris’i gezdik, beraber âşık olduk. Üçüncü kitabımız Sessiz Kalma!’da Starr Carter ile bütün haksızlıklara, ayrımcılığa ve adaletsizliğe birlikte göğüs gerdik.

 1. emika-chen-anket
 2.  anna-oliphant-anket
 3. starr-cater-anket

Son olarak 2017’nin En İyi Erkek Karakteri’ni belirledik. John Raleigh Şifacı novellasında ve Cadı Avcısı serisinde kalbimizi çaldı ve birinci sırada yer aldı. Karar vermesi en zorlarından olan bu kategoride John’un ardından ikinci sırada Son ve Ötesi’nden Seth Wearing geliyor. Üçüncü sırada ise Patron’un başkarakteri Chase Parker yer aldı.

 1.  WhatsApp Image 2017-12-12 at 17.12.54(1)
 2. WhatsApp Image 2017-12-12 at 17.12.54
 3. chase-parker-anket

2017’yi tüm güzellikleriyle geride bıraktık. 2018’de yeni kitap ve anketlerimizle görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir