Daha ilkokuldayken yazar olmak istediğini bilen Susannah’nın çocukluğundan beri gazetelere ayrı bir ilgisi olmuştu. Bu neden New York Post’ta stajyer olarak bir pozisyon açıldığında, daha lise son sınıfa başlıyor olmasına rağmen hemen başvurmuştu.

On senedir The Post’ta çalışan yazar, Washington Üniversitesi’ndeki eğitimini tamamladıktan sonra son üç senedir tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Daha “Fotokopici çocuk” olarak işe yeni başladığında Susannah, kahve yapmak, postaları düzenlemek ve belgeleri gerekli kişilere iletmekten sorumluyken bile kendi posta adresinin olacağı günün hayalini kuruyordu. Şimdi, nihayet kendi adresine sahip. Gazete için birçok konuda yazısı bulunan yazar şu günlerde daha çok kitaplar hakkında yazıyor. Yazıları aynı zamanda The New York Times ve The Czech Business Weekly’de de yer almıştır.

2009 yılında “Deliliğin Pençesinde Bir Ay” adlı makalesi ile Silurian Award of Excellence’ı kazanmıştır, Beynimdeki Yangın kitabı da bu makaleden yola çıkarak ortaya çıkmıştır.

Yazar Jersey’de erkek arkadaşı ve köpeği Gus ile birlikte yaşamaktadır.

Yazara ulaşabileceğiniz linkler

Kitaplar

Yazarın yayınevimiz tarafından Türkçeye çevrilmiş kitapları