HİÇBİR TÜRE YABANCI KALMAZ!

KİTABI KAPAĞINA GÖRE SEÇİN: SEMPRE’NİN KAPAĞINI SİZ SEÇİN!

Yoruma Kapalı

Herkese merhaba! Şu an için herhangi bir planınız var mıydı bilmiyoruz ama yoksa bile, bu yazıya girdiğinize göre artık var! J.M. Darhower’ın yeni serisinin ilk kitabı, Sempre’nin kapağına sizin karar vermenizi istiyoruz. <3

Editörümüzün kitap hakkında yazdığı özetin, kapağı seçerken sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz için görsellere geçmeden önce onu paylaşalım:

”Bu fedakârlığın, ölümün, aşkın ve özgürlüğün hikâyesi. Bu sonsuzluğun hikâyesi.

Haven Antonelli ve Carmine DeMarco birbirinden çok farklı bir şekilde yetişmiştir. Haven bir köle olarak, çölün ortasında herkesten uzakta, her gün çalışarak ve tacize uğrayarak büyümüştür. Carmine ise zengin bir mafya ailesine, bir oğlan çocuğu olarak doğmuş ve bolluk içinde büyümüştür. Fakat bir gün hayatları çakıştı. Bir dizi sır ve yalanla boğuşurken, ikisi de görünüşte birbirlerinden farklı olsalar da aslında birbirlerine düşündüklerinden daha çok benzediklerini öğrenecek, kaosla dolu, para ve güç ile yönetilen bir dünyada özgürlüklerine kavuşmak için mücadele verecektiler.

Cinayet ve ihanetin olağan olduğu bu hayatta hiçbir şey bedava değildi, özellikle de özgürlükleri. Fakat geçmişlerinden kaçabilecekler miydi? En önemlisi ise, özgürlük ne demekti?”

 

Küçük bir not: Sizlerle paylaştığımız görseller kapakların son hâlleri değil, bize yol gösterebilmeniz amacıyla taslak halindeki kapakları sizlerle paylaşıyoruz. 🙂 (Görsellere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.)
sempre1
Kapak 1: Haven annesiyle beraber bir köle olarak büyüdüğü için, başka çocukların büyürken maruz kaldığı popüler kültürden, günlük hayatın işleyişinden ve insan ilişkilerinden bihaberdi. Karakter olarak çok masum bir kızdı ve resme olan ilgisiyle de biraz olsa kendi dünyasında yaşıyordu. O yüzden beyazlar içinde yatmış çiçekler tutan kızı, Haven’ı sembolize etmesi açısından beğendik.

sempre2

Kapak 2: Haven, Carmine’la karşılaştığında tamamen yalnızdı. İstemsiz bir şekilde hayatındaki bazı kişileri arkada bırakması gerekmişti ve bunun üzüntüsü ile sorumluluğunu her gün hissediyordu. Aynı zamanda Nicholas isimli bir karakterle, kitapta birkaç defa sözü edilen bir gölde buluşup birbirlerinin hayatları hakkında da konuşmalar yapıyorlardı. Bu sebeplerden dolayı bu kapağı uygun gördük.

Ayrıca görsel olarak da çok hoş değil mi yahu?

sempre3

Kapak 3: Haven küçükken annesiyle beraber, çölde yaşayan bir çiftin kölesiydi. Dolayısıyla karı daha önce hiç görmemişti. Fakat annesi ona kar denilen o olağanüstü şeyin hikâyelerini anlatırdı ve annesini karın altında dans ederken hayal ederdi. Özgürlüğün de öyle bir his olduğunu düşünürdü. Karın beyazlığı ise yine Haven’ın masumiyetini simgeliyor. 

 

Oylama 7.04.2017 tarihine kadar devam edecek! 🙂