Alaycı zekâsı ve hayata çılgınca çarpık bakış açısıyla bilinen Jenny Lawson, milyonlarca insanın kendilerini İsa’nın neden bir zombi olmadığını düşünürken bulduklarında ya da Jenny’nin kendisine gönderdiğini unuttuğu kobra yılanı yanlışlıkla unuttuğunda yaşadıklarını okurken gülmekten kendilerini kaybettiklerinde, kendi akıl sağlıklarını sorgulamalarına neden olmuştur. Jenny’nin blogu, www.thebloggess.com çeşitli ödüller kazanmış ve birçok ünlünün de yer aldığı son derece kalabalık bir takipçi listesine sahiptir.

Houston Chronicle’da yazarken, kendisine ait sansürsüz ve ninjalar hakkında konuşabileceği bir yere ihtiyaç duyan Jenny, blogunda yazmaya başlamıştır. Twitter’ı da son derece aktif kullanan yazar, aynı zamanda başının üzerinde canlı bir kediyi dengede tutabildiğini iddia ediyor -ancak bu becerisini henüz bir gelir kaynağına çevirebilmiş değil- fakat kitabı Hiçbir Şey Olmamış Gibi Yapalım New York Times çok satanlar listesine bir numaradan giriş yapmıştır. Bu konuya herkesten çok kendisi şaşırmıştır.

Kocası Victor ve dokuz yaşındaki kızı Hailey, kedileri Hunter S. Tomcat, Rolly ve Ferris Mewler ile birlikte yaşamaktadır ve kim ne derse desin, Pluto’nun bir gezen olduğuna inanmaktadır.

Yazara ulaşabileceğiniz linkler

Kitaplar

Yazarın yayınevimiz tarafından Türkçeye çevrilmiş kitapları