New York Times Çoksatan
2012 YALSA En İyi Genç Edebiyatı
2013 ALA Rainbow Seçkisi
2012 The Inky Awards Silver Inky Ödülü Adayı
2011 Goodreads Choice Award En İyi Genç Yetişkin Romanı Adayı

Lola ve Komşu Çocuk, hem tatlı bir aşk hem gerçekçi bir dostluk hem de John Green ve Rainbow Rowell sevenlerin zevkle kucak açacağı bir kendini bulma hikâyesi.

Geçmişinde kalan çocuk, gelecekteki aşkı olabilir mi?

Henüz kendini geliştirme aşamasındaki tasarımcı Lola Nolan modaya inanmıyordu… O, kostümlere inanıyordu. Kıyafet ne kadar parıltılı, eğlenceli ve farklı, yani etkileyiciyse o kadar iyiydi. Ve Lola’nın hayatı, özellikle de seksi rockçı erkek arkadaşı varken mükemmele gayet yakındı. Ta ki Bell ikizleri olarak da bilinen Calliope ve Cricket mahalleye tekrar taşınıp Lola’nın derinlere gömdüğünü düşündüğü acı verici geçmişini günyüzüne çıkarana kadar.

 

 • Stephanie Perkins bizim neslimizin Jane Austen’ı. Hikâyeleri kısa sürede unutamayacağınız kadar büyüleyici.

  Tahereh Mafi· Bana Dokunma romanının çoksatan yazarı
 • Büyülü… Âşık olmanın nasıl bir şey olduğunu gerçek anlamda hatırlatıyor.

  Cassandra Clare· New York Times çoksatan yazarı
 • Zekice diyaloglar, taptaze karakterler ve bir sürü yakıcı temas… Sarah Dessen hayranları, aşk ve gerçekliği incelikle birleştiren Stephanie Perkins’i zevkle okuyacaklar.

  Kirkus Reviews
 • Perkins, insanların farklılıklarını kabullenmenin ancak aşk ile mümkün olduğunu son derece iyi bir şekilde gösteriyor.

  Booklist
 • Zekice kurgulanmış diyaloglar ve seksi bir romantizm… Lola’nın fazlasıyla mütevazı espri anlayışı ve Perkins’in, onun gelgitli duygularını yazmaktaki becerisi birleşince ortaya elinizden bırakamayacağınız bir kitap çıkıyor.

  Publishers Weekly
 • Çok modern, çok eğlenceli ve tartışılacak sorularla dolu.

  Romantic Times Book Reviews